Pevná montáž OBU

Funkcia a opis palubnej jednotky

Palubná jednotka je elektronické technické zariadenie, umožňujúce jednoznačnú identifikáciu a polohu vozidla elektronickým mýtnym systémom. Palubná jednotka je neprenosná a od 1.1.2010 je prevádzkovateľ vozidla povinný ju používať pri jazde po vymedzených úsekoch ciest vo vozidle podliehajúcom mýtnej povinnosti

Palubné jednotky

OBU 1374

Palubná-jednotka-OBU-1374

Palubná jednotka OBU 1374 má bez držiaka rozmery 145 x 126 x 41,2 mm a hmotnosť cca 480 g. Na čelnej strane jednotky sú indikačné, ovládacie a signalizačné prvky, ktoré vodičovi umožňujú správne nastavenie a používanie palubnej jednotky. Palubná jednotka je vybavená vysoko citlivým GPS prijímacím modulom založeným na čipsete SiRFstarIII. GPS prijímací modul je vybavený integrovanou pasívnou anténou s možnosťou pripojenia aktívnej externej antény.

Sitraffic Sensus Unit

Palubná jednotka Sitraffic Sensus Unit

Palubná jednotka Sitraffic Sensus Unit má bez držiaka rozmery 145 x 93 x 36 mm, hmotnosť cca 260 g. Na čelnej strane jednotky sa nachádza displej a štvorsmerové navigačné tlačidlo s indikátorom stavu, ktoré vodičovi umožňujú správne nastavenie a používanie palubnej jednotky. Technické vybavenie palubnej jednotky Sitraffic Sensus Unit je zhodné s palubnou jednotkou OBU 1374.